Bluestrategy

Úvod » O nás » Lidé

Martin Dokoupil

Martin Dokoupil

Managing Partner

„Často napůl v žertu říkám, že mě živí neustálé pokládání otázky proč …“

Jaké je tedy moje proč?

Věřím, že firma je odrazem svého majitele. Stojí za to se dívat, jaký je majitel. Jaké jsou jeho hodnoty a životní téma. Pokud je majitel v souladu se svojí firmou, pozitivně to ovlivňuje všechny zúčastněné. Pokud soulad není, dá se to změnit.

Co pro to dělám?

Pomáhám zvědomovat záměry a sny majitelů firem o tom, jaká má jejich firma být. Provádím je procesem formulování „Majitelského zadání“. Tento jednoduchý strukturovaný dokument se po diskusi s dalšími klíčovými lidmi stává jakousi firemní ústavou. Všechny kroky a rozhodování pak mohou být hodnoceny z hlediska souladu s Majitelským zadáním. Zároveň je rámcem, který vymezuje firemní strategii.

Věnuji se také učení firem „kruhovému managementu“. Díky reálnému nebo i pomyslnému kruhu firmy lépe než dřív využívají potenciál svých spolupracovníků. Kruh totiž podporuje otevřenou a pravdivou komunikaci, která léčí a posiluje firemní organismus.

Zajímá mě aplikace „Majitelského zadání“ a „kruhového managementu“ do každodenního života firmy – obchodování, marketingu, plánování, vývoje produktů, ... Využívám přitom svých více než 20-ti letých zkušeností business konzultanta, který prošel více než stovkou firem v řadě oborů.

Společně s Terezou Kalinovou a Jarmilou Hajnou organizuji platforum „Fórum.jesetkávání lidí, kteří svou prací naplňují volání své duše.“

Kontakt